hakkımızda
2000’li yıllarda öğrenciler tarafından kurulmuş olan “Radyo Koç”, üniversiteye yayın yapma amaçlı bir kulüptür. 2011-2012 dönemine kadar aynı kalan külüp, öncelikle ismini KURadyo olarak değiştirerek yenilendiğini belirtmiş ve yeni yönetimi ve üyeleriyle daha büyük amaçların peşinden koşmaya başlayarak bir çok değişikliğe gitmiştir: Radyo kabinini yenilemek, kampüse ve internete kesintisiz yayın yapmak. Tüm bu yayın düzeninde yapılan yenilikler dışında bir dönem boyunca okula damgasını vuran aktiviteler yapmaktan da geri kalmamıştır. Underodeon ve havuz başında yaptığı yıllık partileri dışında, özellikle geçen sene Koç Üniversitesi Bahar Şenliğinde yer alan Alternatif Sahne, Silent Disco ve Talent Show etkinlikleriyle okulunun her bireyine ulaşmayı başarmıştır.

Peki ama nedir ki sonuç olarak bu KURadyo? Müzikse müzik, yayınsa yayın neyi var bu kadar abartılacak? Bir insan bu kulübe girmeyi sırf yüksek hedefleri olduğu için mi ister; ya da bir çok aktivite yapmayı başardığı için mi dinlemek ister? Sadece kendini birinin şarkılarında bulmak, fikirlerini anlayanlara ulaşmak, dost olmak, üzgünken sevinebilmek ve hepsinden çok eğlenceli bir düzenin bir parçası olmak asıl neden. İster üye olun ister sadece takipçisi olun, bir şekilde bu kulübün parçası olursunuz. Bir şarkı sözüne takılır ve dilinizden atamazsınız, işte KURadyo sizin atamadığınız şarkıları size yaşatır. Yorucu ve karmaşık olmayan bir playliste sahip. Sade ve anlaşılır bir şekilde hem kendi tarzlarını; hem de sizin parçalarınızı çalarlar. Anladım ama üyesi olduğumda ne değişecek? KURadyo içine girdiğinizde hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir yerdir. Kendize ait müzik zevkini başkalarına yansıtmanın tadını çıkarır ve ne kadar güzel müzikler çaldığınızı söyleyen biri karşınıza çıkınca daha hevesli olursunuz. Hem sadece başkalarına bir tarz yansıtmaz, siz de bazen yeni müzikler duyabilir ve mutlu olabilirsiniz. Bazen bir sanatçı, bir müzik ve belki de sadece bir şarkı sözü üzerine çok yeni bir hikaye duyabilir ve kendinizde bir yenilenme hissedersiniz veya bu hikayeyi anlatan kişi olmanın tadını çıkarırsınız. Burası başlangıçta eğlenmek için geldiğiniz bir kulüptür, ama zamanın ilerlemesiyle kendi aranızda çılgınca esprilerin döndüğü dostlukların kurulduğu bir kurtuluş kabinine dönüşür. Yani burada sadece müzik çalmıyor, aynı zamanda da dostluklarınızı güçlendiriyor olacaksınız.

KURadyo birçok anlamı olan basit bir kavram aslında. İlk baktığınızda her radyo gibi sadece müzik çalan bir radyo gibi görünür, ama tüm üyeleriyle aslında o dinleyenlerinden farksızdır. Haftanın her günü kelimeleri ve müzikleriyle sadece dinleyenlerinin duygularına ulaşmaya çalışan bu grubun her bir üyesi, aslında kendi aralarında kurdukları samimi dostluğun parçalarını yansıtır dinleyenlerine. Sade bir şekilde tüm dinleyici kitlesiyle kulüp içindeki samimiyeti kaynaştırır ve bunu şarkılarda bulurlar. Kısa bir şekilde açıklamak gerekirse KURadyo eğlenceli aktivitelerin, eski yeni ama güzel şarkıların, dinleyicisi üyesi fark etmeden samimi arkadaşlıkların ve herkese ait fikirlerin merkezi.